Проактивність

В коментарях до нещодавно опублікованої статті про TestOps (https://dou.ua/lenta/articles/introducing-testops) приєднався до дискусії про unit тести та чи треба тест менеджеру/тестеру щось робити, якщо їх немає, але очевидно, що з ними буде краще?
Моя позиція наступна: дійсно тестер не та людина, що має писати unit тести (хоча ситуації бувають різні), але має бути достатньо зацікавлена в їх наявності – якщо їх немає – вимагати їх написання хоча б для мінімального покриття (можна включити в тест план успішні unit тести як entry criteria ваших тестів – білд “червоний” ❌ – тестування не починаємо). І навіть якщо вам відмовлять – не страшно – бо ви хоч спробували зробити процес роботи кращим та комфортнішим і можливо отримали аргументовану відповідь, чому ні. Страшно – бачити проблему і мовчати про неї!

Якщо розвинути ідею далі, то від будь-якого спеціаліста я очікую проактивної позиції:
🛠 нема роботи – знайди
📄 нема вимог – знайди, хто напише / напиши сам та отримай апрув
🔎 хочеш unit тестів – вимагай (аргументовано; вкажи ризики)
⏩ хочеш кращих процесів – пропонуй
🎮 хочеш playstation в офісі – дій. компанія може придбати чи навіть команда скинеться

✅ Багато хто воліє тримати свої думки при собі – саме тому в скрамі є церемонія ретроспектива, де кожен може сказати, що йому подобається, а що не подобається та як це можна зробити краще!

Робота команди і фінальна якість продукту – колективна відповідальність. Бачиш проблему – говори про неї, пропонуй варіанти, дій! Успіхів! 🏆

Позначки:
1 Квітня 2020
Автор: 
  • TestDesign Quiz – Пояснення
  • The European Software Testing Awards – Finalist
  • Перформанс в мережевих іграх
  • Тестові дані

Залишити коментар

Залишити вiдгук