Таблиці рішень

Збираючи докупи все, що ми писали про техніки тест дизайну, звернув увагу, що ми пропустили кілька базових технік. Про одну з них і напишемо сьогодні.

Таблиця рішень – зручний варіант перелічити всі можливі вхідні та вихідні параметри, після чого вказати всі можливі значення цих параметрів. В такому випадку ми отримаємо таблицю, де кожний стовпчик – потенційний тест кейс зі своїм набором вхідних даних та очікуваних результатів.

⚠️ Лайвхак для кмітливих – якщо всі вхідні значення бінарні (true/false), то кількість тестів завжди буде рівна 2^n, де n – кількість вхідних параметрів. Тобто, якщо у вас їх 3, то тестів буде вісім.

Також кількість стовпчиків таблиці можна зменшити – викинувши всі неможливі комбінації умов.

А тепер давайте розберемо на прикладі – уявіть, у вас є програма, що вказує тип трикутника та наявність тупих кутів (>90°), перевіряючи довжини його сторін, введені як цілі числа користувачем. Для спрощення не будимо вказувати негативні тести на ввід від’ємних значень, дробів, букв, символів та ін. – бо то трохи інша техніка. В результаті отримаємо наступну таблицю на 7 тестів.

Напишіть, як вам розбір технік?

Позначки:,
16 Червня 2020
Автор: 
  • Improving test process
  • Найкрутіша фіча
  • Хіба “Хиба” ?
  • Благословенна водяна лілія

Долучитися до обговорення

4 коментарі

  1. > Напишіть, як вам розбір технік?

    Та как-то так, аж нiяк. Так норм?

    1. ніяк. Сорі, коменти сайту доходять до нас, як до жирафів. Але ми працюємо над собою.

Залишити коментар

Залишити вiдгук