Благословенна водяна лілія

Привіт друзі! Сподіваюсь, що ви всі в безпеці.
А я вам тут випадково знайшов черговий баг тижня. В аддоні до World of Warcraft: Cataclysm розробники додали простий квест з гасіння пожеж 🔥 Для того, щоб загасити полум’я, гравцям видавали предмет “Благословенна водяна лілія”, який треба було використати біля вогню – це викликало анімацію води навколо персонажу. Прохідний квест, яких сотні.
Але один хитрий гравець звернув увагу, що використання предмету не має жодного кулдауну (часу на перезарядку), тобто, якщо сильно захотіти, його можна використати багато раз на секунду. Ну і що, можете спитати ви? Хтось став пожежником тижня? 👨‍🚒
Деякі гравці написали макрос, що дозволяв викликати анімацію гасіння вогню десятки чи навіть сотні разів за секунду. Використавши його в місті – можна було викликати лаги у всіх інших гравців і навіть дісконектнути їх з серверу. А в разі кооперації кількох “пожежників”, навіть покласти цілий сервер.

Історія вчергове показує, як важливо розробникам та тестерам пам’ятати про NFR взагалі та конкретно про performance.

Поки писав цей пост, згадав, як круто розробники Eve Online передбачили проблеми з перформансом і вирішили їх. Напишіть в коментах, хто чув деталі чи ви хочете пост на цю тему?


Вірте в ЗСУ!
Все буде Україна!

Позначки:, ,
8 Квітня 2022
Автор: 
  • Testing Challenge
  • Пошукові системи
  • Traceability matrix – What Is Dead May Never Die 🦑
  • Алгоритми

Залишити коментар

Залишити вiдгук