Test Cases

Давно хотів написати про тест кейси. Коли я тільки починав тестувати, написання детальних тест кейсів було невідкладною роботою тестера. Ми з коллегами робили їх такими, як вони рекомендовані в класичній літературі – з кроками, передумовами, очікуваними результатами, посиланням на вимоги і навіть пріоритетом. Краса!

Пізніше, коли ми з колегами почали викладати тестування, ми розказували слухачам про структуру тест кейсу і нащо він потрібний. І, як аналогію хорошого тест кейсу, ми давали кулінарний рецепт (ідея не оригінальна – вперше я прочитав про таку аналогію в школі, в книзі К. Боона “Паскаль для всіх” – автор давав приклад, що будь-яка програма – набір інструкцій для комп’ютера, як рецепт – набір інструкцій для повара, тому тест кейс – набір інструкцій для тестера). Приклад мені настільки подобається, що хочу ним поділитись, хоч це вже “баян”.

ElementАналогія
IDЯЄЧНЯ_3
NAME / SUMMARYЯєчня з трьох яєць з ковбасою
PRECONDITIONSпательня, 3 курячі яйця, 5 гр олії, 100 гр ковбаси докторської, 1 гр солі
STEPS1. Поставити пательню на плиту, запалити газ
2. Налити олію
3. розбити над пательнею 3 яйця
4. Нарізати ковбасу кільцями по 1см шириною
5. Покласти ковбасу в пательню
6. Посолити
7. Почекати 3 хв
EXPECTED RESULTSЯєчня готова (має бути як на картинці вгорі сторінки)
POST CONDITIONSВимкнути газ, помити пательню, купити яйця, олію, ковбасу, сіль

Як бачите, все на місці. Плюс всі значення конкретні (це важливо, щоб тест вказував, не абстрактні яйця, а конкретно 3шт, не абстрактний логін, а конкретно admin123), післяумови роблять тест повторюваним – хоч зараз починай автоматизацію!

Тим не менше, зараз я розумію, що став писати тест кейси все рідше (і не тільки тому, що більше займаюсь тест менеджментом), оскільки дуже часто вимоги змінюються швидше, ніж я встигаю написати тести, бо ми ж AGILE.

Зараз я з командою у 80% випадків практикую максимум написання чек-лістів, створюючи повноцінні тести лише на integration рівні, де кількість передумов і кроків не можна написати одним коротким реченням.

Напишіть, будь-ласка, пишете ви тест кейси чи чек-лісти?

Позначки:
16 Грудня 2019
Автор: 
  • ISTQB CTEL – Шо Quality?
  • Summer Data Science School – Free
  • Навіщо я QA?
  • Awesomeness – нова характеристика якості ПЗ

Залишити коментар

Залишити вiдгук