Postman Visualize

Приємно бачити, як інструменти, якими ми користуємось кожного дня, розвиваються в кращу сторону (ні, Skype, це не про тебе). Серед інших дуже хочеться відмітити Postman – інструмент для тестування REST API. І сьогодні я хочу поділитись інформацією про одну з нових “фіч” Postman – візуалізацією даних (до речі, я готую велику статтю про нові фічі, оскільки, провівши більше ніш десять співбесід та поспілкувавшись з коллегами, розумію, що 80% спеціалістів максимум надсилають GET та POST запити в ручному режимі, тобто не використовують інструмент на всю потужність. Ставте лайки та пишіть, якщо вам цікаво).

Отже, “фіча” Visualize – з розряду nice to have, але вона може зробити роботу трішечки приємнішою, а тому вартою уваги. Вона дозволяє додавати JSON response у визначеному HTML шаблоні.

Наприклад, є в нас сервіс, що повертає список постів деякого блогу. Для пришвидшення ручного тестування я б хотів бачити тільки id та теми постів, тому на вкладці тесту запиту я можу жодати наступний код

// шаблон для виводу
var template = `
  <table>
    <tr>
      <th>id</th>
      <th>title</th>
    </tr>
    {{#each response}}
    <tr>
      <td>{{id}}</td>
      <td>{{title}}</td>
    </tr>
    {{/each}}
  </table>
  `;

// візуалізація - вся магія тут  
pm.visualizer.set(template, {
  // задаємо змінну response,
  // яку використовуємо в шаблоні
  response: pm.response.json()
});

Після запиту я можу побачити результат у выгляді таблиці (яку, до речі, можна скопіювати в Excel 😉 )

Розробники пишуть, що ця “фіча” підтримує стилі та може навіть відображати JSON у вигляді графиків

Оскільки фіча ще не готова (можна зрозуміти по напису BETA), вона ніяк не адаптується під темну тему Postman, так що не лякайтесь.

Якщо ви дочитали до сюди (дякую!), то думаєте, які є практичні застосунки цієї “фічі”? Я бачу наступний сценарій – для деяких запитів я часто користуюсь не Postman’ом, а Python, використовуючи бібліотеку Requests, тому що маю потребу швидко порахувати кількість об’єктів у відповіді, суму певних величин цих об’єктів чи зробити перевірки на унікальність. Visualize дає можливість робити це все в одному інструменті.

Напишіть вашу думку, чи є користь з цієї фічі? Які б інші фічі ви хотіли б мати в Postman?

Позначки:,
11 Листопада 2019
Автор: 
 • Test Me – пісочниця для автотестів
 • Геолокація 🌐
 • Скрінкаст із вивчення Git
 • Саморозвиток

Долучитися до обговорення

2 коментарі

 1. Цитата: “…тому що маю потребу швидко порахувати кількість об’єктів у відповіді…”.
  Можно пользоваться в Postman встроенной библиотекой Lodash, которая как раз и работает с коллекциями, объектами, массивами и т.д.
  Ссылки:
  Postman Sandbox API reference
  https://lodash.com/docs/3.10.1

Залишити коментар

Залишити вiдгук