Improving test process

Привіт друзі! Вже з місяць маю в чернетках кілька дописів про покращення процесу тестування – настав їх зоряний час ⭐️

Озираючись на весь свій досвід, я розумію, що будь-який інженер проходить 3 стадії дорослішання, як в анекдоті:
👶 ти віриш у Святого Миколая
🙅‍♂️ ти не віриш у Святого Миколая
🎅 ти – Святий Миколай

На моєму прикладі: коли почав працювати – мене ВСЕ влаштовувало. Кажуть що і коли робити, кого питати, кому доповідати. Бути старанним і робити вчасно. Головне – робота є! Цікава! І за неї ще й гроші платять.
Через деякий час, набувши досвіду, вже розумієш, що не все подобається – деякі процеси занадто складні а задачі, що ставлять – безглузді (типу експортувати звіт з джири зі статистикою замість того, щоб просто дати посилання на дашбоард). Але все ще бракує впевненості і розуміння, як же зробити правильно. Як висока кухня – однозначно можна сказати, що їжа несмачна, але як зробити її краще?
І ось нарешті, набивши купу шишок, прочитавши купу літератури, ти розумієш, як робити правильно і намагаєшся впровадити зручні процеси на благо себе та своєї команди.

От саме про процес покращення тестування в ISTQB є окрема сертифікація: expert level improving test process. Десь пів року тому ми писали, що купили книги і намагатимемось підготуватись до екзамену. І все ще намагаємось 🤷‍♂️

І поки наш коллега продовжує публікувати дописи про ISTQB CTFL (шукайте за тегом #istqb), я все ж таки взяв себе в руки і вирішив, що ось і настав момент почати щось робити для сертифікації рівня експерт. Скажу чесно – книгу читати важко, тому вирішив прочитати syllabus, зробити нотатки і потім повернутись до книги та поглибити свої знання.

Інше питання – навіщо отримувати сертифікат? Більшість спеціалістів, чим більше досвіду мають, тим менше цінують різні сертифікати, оскільки вони майже не впливають на кар’єру (окрім випадків, коли це є обов’язковою умовою для певних видів робіт, як сертифікати CISCO дають змогу працювати з їх обладнанням) та реальні знання та навички важливіші. Відповідь – зараз маю трохи часу і цікавлюсь, наскільки експертна теорія може стати мені в нагоді.

Тому намагатимусь раз на тиждень розбирати разом з вами по одній главі, без води та з прикладами з досвіду, якщо такі будуть.

Вам цікаво? Чи може відкопати свої конспекти з підготовки до ISTQB Advanced Test Management?

Позначки:,
10 Серпня 2020
Автор: 
  • Історія успіху – Баг, якому вдалося
  • Універсальність vs практичність
  • JMeter test: Win10 vs WSL2 vs Ubuntu 20
  • Термін дня – CTQ

Долучитися до обговорення

2 коментарі

  1. Чи може відкопати свої конспекти з підготовки до ISTQB Advanced Test Management?

    Так, це було б класно. Статті про експертний рівень і покращення процесів дуже цікаві, але, для мене особисто, в статусі “на всякий випадок почитаю”))) А ось по Advanced рівню – інтерес більш практичний і саме вчасний))

Залишити коментар

Залишити вiдгук