Карго-культ

Дуже часто на співбесідах кандидати питають, чи працюємо ми по скраму? І в мене, бляха, є питання до широкого загалу – як ви вважаєте, чи є велика різниця, яку методологію використовує команда на проекті? Якщо я вам відповім, що наприклад RUP чи канбан, ви встанете і підете?

Зрозумійте мене правильно – я тільки за методології, оскільки це випробувані часом практики, як робити краще, як, наприклад: не забивайте цвяхи мікроскопом.

Але моя позиція – роби все від тебе залежне для досягнення цілей проекту та щоб всім було добре. Незалежно від сформованого процесу. А якщо є пропозиції, як робити краще – пропонуй!

Ще більш мене веселить той факт, що, починаючи працювати в ІТ, я прочитав про скрам і подумав – як круто все продумано, от би швидше спробувати. І от я працюю в ІТ 11+ років і у всіх проектах був “скрам”. І всі, кого я знаю, працювали і працюють “по скраму”. Використовуючи максимум 2 практики з нього. Що само по собі не погано, оскільки методологія гнучка – ми використовуємо те, що зручно саме нам. Але дуже часто я зустрічав:
🏃‍♀️ Спрінт, в який додавали сторі під час спрінта
📏 Зміна довжини спрінта
📆 Планінг без планування
🙊 Ретроспектива, де всі мовчать
⏱ Дейлі стендап на 1 годину
😴 Дейлі стендап, де тестери щодня кажуть: вчора тестував, сьогодні тестую. Все

Всі ці церемонії зроблені не просто так, а щоб досягти певного результату. Якщо їх робити просто так, то не скрам, то карго культ! 😱
Найгірше те, що коли вказуєш на це, інші не розуміють, а що не так – ми завжди так робили.

А ви практикуєте скрам?

Позначки:
9 Квітня 2020
Автор: 
  • ISTQB CTEL – Шо Quality?
  • Резюме / CV
  • Summer Data Science School – Free
  • MQTT performance test

Долучитися до обговорення

1 коментар

  1. є й інша сторона “медалі”: при спробі задати питання “А де еджайл?” – відповідь – “Ви що, не знаєте що так можна? методологія ж гнучка – це і є у нас Agile!”
    -)

Залишити коментар

Залишити вiдгук