
В нас було 5 браузерів, 3 типи локаторів, умовні очікування та умовні оператори, модульність, command line runner, Jenkins, Travis, Circle CI й купа всякого іншого а ще GitHub, GitLab, Azure DevOps, Google Cloud Source .. Не те щоб це все було потрібно для тестування на нашому проекті, але якщо вже починаєш розбиратись із автоматизацією, то йдеш в своєму захопленні до кінця. Єдине що мене непокоїло – це Record-Playback. В світі немає нікого більш безпорадного, безвідповідального та аморального ніж Record-Playback автоматизатор. І я знав, що незабаром ми до цього долучимось.
“Record-Playback – фу-фу-фу”. Багато разів всі ми чули таке й від тренерів на курсах по автоматизації, й просто від досвідчених автоматизаторів, які вже встигли на своєму професійному шляху спробувати “геть різну дрянь” щоб в цьому переконатись на власному досвіді. Та що тут казати, ми й самі нашим студентам кажемо те саме, що Record-Playback це не комільфо. От натискаємо червону кнопочку Record і кажемо 🙂
Але ж зізнайтесь, кожен та хоч раз й спробував. А може й не раз 😉
І судячи з усього, таки все більше й більше людей долучаються до автоматизації саме через знайомство з Record-Playback інструментами. Але й Record-Playback тули на місці не стоять, нарощують м’яско, та зазіхають на звання самодостатніх інструментів автоматизації тестування. Багато з нас починали своє знайомство з Selenium за допомогою одного з таких Record-Playback інструментів – Selenium IDE. І може хтось не в курсі, але він повернувся! Як фенікс поринув з попелу та став кращим. Тож:
15 причин:
Оригінальна стаття на Medium:
medium.com/@applitools/16-reasons-why-to-use-selenium-ide-in-2019
#1 Поперше, Selenium IDE більше не мертвий, Його реінкарновано та суттєво покращено.
#2 Тепер він став крос-браузерним, причому це стосується як можливості запускати тести, так власне й IDE.


#3 Selenium IDE тести стали стабільніше. Хоч би як це й не звучало по відношенню до Record-Playback тестів, але ймовірність того що вони падатимуть не на кожен чих дійсно зросла. Зроблено це за рахунок додаткових локаторів різних типів що використовуються одночасно з основним.

#4 Selenium IDE тести нарешті навчились чекати завантаження сторінки та появи елементів на ній.
#5 З’явилась можливість додавати в логіку тестів умовні оператори накшталт IF.

#6 З’явилась підтримка модулів, тобто з одного тесту можна запускати інші тести.

#7 Тепер можна вбудовувати JS код: execute script, execute async script.

#8 Тест скрипти тепер можна редагувати! (Так так, в старому Selenium IDE скрипти записувались once and for all)

#9 Нарешті з’явився дебагер!

#10 Selenium IDE тепер може запускати скрипти паралельно. Завдяки зовнішньому ранеру.

#11 Відтепер CI friendly!

#12 Скрипти Selenium IDE тепер можна зберігати в системах контролю версій не у вигляді бінарників як раніше, а в форматі JSON.


#13 Функціонал Selenium IDE тепер можна розширювати плагінами.
#14 В новому Selenium IDE також можна конвертувати сценарії тестів в код: Java, C#, JS, Python, Ruby.

#15 Selenium IDE вже навчився підтримувати Data Driven підхід.