Стандарт тестування

Всім привіт! В нашому каналі ми періодично посилаємось на різні стандарти, оскільки для нас дуже важливо “бути на одній хвилі” з IT спеціалістами по всьому світу, а стандарти допомагають нам говорити одною мовою.

Нещодавно ми відкрили для себе досить новий та спірний стандарт з тестування ПЗ – ISO/IEC 29119 (https://en.wikipedia.org/wiki/ISO/IEC_29119). Чому спірний? Про нього є багато критики від спільноти (а коли такого не було 😄), що він спирається більше на документацію, далекий від реальності і взагалі “нашо він нам, ми і так нормально тестимо”. Я вважаю, що конструктивна критика – завжди добре, оскільки дозволяє покращити те, що вже є.

Власне, стандарт гарний тим, що уніфікує:
1️⃣ термінологію (кожен з нас має байку про те, що замовники називають буденне для вас тестування чи артефакт досить оригінально)
2️⃣ процесс тестування (всі знають про waterfall чи працюють по скраму, але завжди можна новачку підглянути універсальний підхід і що робити на роботі)
3️⃣ тестову документацію (так, зазвичай у всіх вона типова, але зараз є можливість взяти стандартний шаблон, якщо ви як раз шукали)
4️⃣ техніки тест дизайну (тут взагалі цікава тема. На курсах і в літературі зазвичай розказують про найбільш вживані техніки: класи еквівалентності, граничні значення, таблиці рішень, state transition, pairwise. В станраті ж їх 17! 17, Карл⚠️)
5️⃣ Keyword-driven testing (найновіша частина – як писати тести, які націлені на автоматизацію)

Власне, хотів сьогодні написати про нові техніки тест дизайну, про які дізнався, але і про стандарт є шо розповісти. А техніки залишимо на наступний тиждень. Вам цікаво?

P.S. До речі, про найбільш вживані техніки ми вже писали – зробити вам підбірку? може є що оновити?

Позначки:
28 Травня 2020
Автор: 
  • Класи еквівалентності
  • Навіщо я QA?
  • CTQ vs Benchmarking
  • Тестери не потрібні

Залишити коментар

Залишити вiдгук