Системний аналітик

Декілька днів тому писав про інтерв’ю на вакансію автоматизатора. Але я проводжу різні інтерв’ю на різні вакансії та вирішив поділитись думками з приводу досить цікавої для себе – системний аналітик.

Кмітливі одразу можуть спитати – ти ж сам не аналітик, як ти можеш бути об’єктивним? Може ти ще й девелоперів інтерв’ювиш?
Девелоперів – ні. Я не аналітик – так. Але якщо мати чіткі критерії, які бажаєш бачити в кандидата, то можна спробувати. Не обов’язково ж бути шеф-кухарем, щоб оцінити якість їжі.

Отже, в нас в команді працюють круті аналітики, що пишуть дуже круті бізнес вимоги. Якщо я щось не розумію, одразу біжу до них на консультацію. Раніше навіть був системний аналітик (Іллюха, я сумую!), але в силу різних причин пішов.

Мої (наші) вимоги до системного аналітика:
✅ писати вимоги (неочікувано, правда?). Звісно, не просто вимоги, а прості, однозначні, повні, такі, що можна протестувати і т.д.
✅ розуміти технічну реалізацію системи та її потенційні обмеження (тобто і в бази вміти, і постменом користуватись, і архітектурні патерни розуміти)

Як ми шукаємо? Є низка питань, одне з типових моїх: є система систем, мікросевіси, наприклад. Зі своїми базами, комунікують по REST’у і навіть знаходяться в різних мережах. Замовник хоче розширити функціонал певним чином: більше даних між сервісами, новий UI, функції, що явно вимагають додатковий мікросервіс.
Я очікую почути наступні питання від системного аналітика:
✅ уточнення функціональних вимог, приклади використання, ЦА та формат, як він їх запише
✅ уточнення пріоритетів вимог
✅ уточнення NFR, нефункціональних вимог. Ефективніть, надійність, безпека
✅ обмеження дизайну – якщо треба нові сервіси, які вони мають бути? в кого можна спитати? Якщо треба зміна БД, чи може сам запропонувати чи хоча б подивитись поточну?
✅ опис веб севрвісів
✅ створення задач та їх декомпозиція

Чим більше спитає аналітик – тим менше потім мені доведеться уточнювати. Чим більше він запропонує варіантів рішень, тим менше в архітектора буде голова боліти “напридумували фігні та наобіцяли незрозуміло чого”

Як гадаєте, чи не забагато ми хочемо?


Вірте в ЗСУ!
Все буде Україна! 🇺🇦

Позначки:
11 Квітня 2022
Автор: 
  • Як оцінити проєкт з автотестування?
  • Bitbucket Pipelines
  • Аналіз даних
  • Корисні онлайн-додатки

Залишити коментар

Залишити вiдгук