Кругообіг брехні в резюме

Я проводжу співбесіду.
Ти проводиш співбесіду.
Він/вона/воно 😄 проводить співбесіду.

Можна було б подумати, що мова іде про особові форми дієслів, але минулі кілька тижнів були багаті на співбесіди, що проводив я та мої колеги. Після кожної ми формуємо звіт про сильні та слабкі сторони кандидата, щоб сформувати рішення – наймати чи ні. І то чи нам не пощастило, чи ми надто прискіпливі стали, але дуже часто кандидати в житті та в резюме – абсолютно різні люди. Я спробував проаналізувати, в чому справа.

✅ Звісно ж, ми хочемо бути привабливими для потенційних роботодавців, для цього пишемо в резюме якомога більше знань та навичок, якими ми володіємо. Коли був студентом і писав своє перше резюме – так само робив. До абсурду – встановив сам убунту -> впевнений користувач Linux. Було 2 лаби по C++ -> вмію програмувати. Соромно, коли на співбесіді питають відповідно, а відповісти нічого. Але справжній сором, це коли ти не студент, а досвідчений спеціаліст з 3+ роки досвіду. Я помітив, що останні роки, коли планово оновлюю резюме, я більше видаляю пункти, ніж додаю нові – наприклад колись писав автотести на C# у Visual Studio, але це було 6 років тому – краще видалити і не ганьбитись, якщо буде потреба – все одно вчитись прийдеться майже заново. Краже похвалитись в резюме сильними сторонами. Іноді навіть смішно, коли в мене (з 13 роками досвіду) резюме уміщується в одну сторінку А4, а джуніор з 2 роками має резюме на 7-10 сторінок. Хто то все читає? 🤷‍♂️

✅ Легко обвинувачувати одну сторону – а що в нас з вакансіями. Мені знайома ситуація, коли деякі компанії завищують вимоги, що відсіяти слабких кандидатів. Чи додають заздалегідь нелогічний список вимог: “потрібен тестер з 3+ роки досвіду, має вміти у фулстек розробку на C#, Java, C++, а ще девопсити на AWS, Azure, GCP, а ще писати вимоги на 5 мовах та перезаправляти картриджі принтерів”. Кандидати ж не дурні – розуміють, що вимоги завищені, трохи додають собі скілів в резюме і все рівно відправляють. Я, зазвичай, при формуванні вимог до вакансії, намагаюсь зменшити список – виділивши тільки must have навички – якщо їх нема – нема сенсу навіть гаяти час.

✅ Для мене співбесіда схожа на екзамен – за короткий час треба дізнатись, чи людина “в матеріалі”. До екзамена зазвичай готуються навіть ті, хто добре все знають. Диво дивне – до співбесід – чомусь ні. Хоча самому почитати резюме та перечитати ключові моменти у вказаних собою ж технологіями – гарна ідея. Щоб потім не “тупити”. І теж саме для себе – якість моїх співбесід виросла в рази, коли я став витрачати 20 хв перед співбесідою, щоб прочитати резюме, сформувати список питань та погуглити про технології, що там написані а я про них мало що знаю.

Напишіть в коментах про ваш досвід – що ви зустрічаєте частіше: нечесні резюме чи завищені вакансії? Хто більше винен? Та чи пішли читати своє резюме?

Позначки:,
1 Лютого 2021
Автор: 
  • Алгоритми
  • Testomat.io – тест менеджмент без клопоту?
  • Дроби? Не чули про таке
  • Тестові метрики на раз-два-три

Залишити коментар

Залишити вiдгук