Епідемія в Варкрафті

Історія про баг на дуже актуальну зараз тему.
У 2005 році компанія Blizzard випустила оновлення для гри World of Warcraft, з новими квестами, рейдами та артефактами. Серед них був рейд Зул’Гуруб. Його фінальний бос, дракон Хаккар, накладав на гравців чари “порчена кров” (corrupted blood), що завдавав великі пошкодження персонажам та передавався від одного персонажа на великій відстані в 100 метрів. Як пишуть гравці, чари були незбалансовані та майже гарантовано вбивали кожного персонажа за 10 секунд. І якщо гравці не тримали дистанцію, то бій з босом тривав дуже швидко і з передбачуваним результатом.

Однак головна проблема була в тому, що деякі персонажі типу мисливців (hunters) та чорнокнижників (warlocks) могли викликати собі допомогу в бою у вигляді тварин чи інших створінь. І чари накладались на них теж. І тут швидко було виявлено баг – чари на створіннях не вбивали їх швидко та не закінчувались після завершення бою. Повертаючись у міста, гравці приводили з собою хворих створінь і починали там епідемію! ☠️

Blizzard знадобився тиждень, щоб радикально пофіксити баг, оскільки сервери буквально вимерли і лиш деякі гравці ховались в лісах, подалі один від одного – тепер чари не передавались іншим персонажам після накладання.

Вчені-епідеміологи були раді проаналізувати динаміку віртуальної пандемії і порівняти з реальним світом, щоб винести уроки. Власне, вони зазначили, що багато гравців ведуть себе в віртуальному світі так само, як і в реальному.

Головне, що все закінчилось добре. Бережіть себе, не хворійте!

Джерело

Позначки:, ,
10 Квітня 2020
Автор: 
  • Автоматизація та environments
  • День метролога
  • Testomat.io – тест менеджмент без клопоту?
  • Туторіал з WebDriverIO

Залишити коментар

Залишити вiдгук